Telesis Samsun Bölge Bayii &Samsun Telesis Bölge Bayii.... Telemedic Mavi Kod Samsun Sinop Ordu Amasya- Mavi Kod -Telemedic Samsun-Telemedic Amasya-Telemedic Sinop-Telemedic Ordu-Mavikod Samsun-Mavikod Amasya-Mavikod Ordu-Mavikod Sinop-Hemsire Cagrı Sistemleri Samsun Sinop Ordu Amasya-Mavikod Sistemleri
 
 
  Hastane Cagrı Sistemleri / Hemsire Cagri sistemleri
 

 
 
 
 
 
 
 
HEMŞİRE ÇAĞRI SİSTEMİ

Hastane Çağrı Sistemlerimiz T.C. Sağlık Bakanlığı İnşaat Daire Başkanlığı Tarafından Onaylanmıştır.

IP HEMŞİRE ÇAĞRI PANELİ ÖZELLİKLERİ ;

IP 17”LCD Hemşire çağrı paneli açık olduğu sürece saat gösterir. Kapatılması durumunda kapanış tarih ve saat bilgisini raporlayarak sunucu bilgisayara kaydeder. Hemşire çağrı paneline yapılan çağrılar da zemin rengi kırmızı WC çağrılarında zemin sarı, hemşire odada ise yeşil olarak ekranda gösterir. Çağrı paneli çağrı anında sesli olarak uyarı yapar ve gerekli zamanlarda ses uyarısı açılıp kapatılır. Hemşire çağrı paneli ölçüleri 17 inç ebatlarındadır.  5 çağrıyı aynı anda gösterir. İlk çağrıyı büyük diğer çağrıları sıralı olarak küçük gösterir. Mavi kod çağrıları ise öncelikli olarak gösterir. Sunucu ile bilgisayar Ethernet ile haberleşir sağlık bakanlığı şartnamesine % 100 uygundur.

KLASİK HEMŞİRE ÇAĞRI PANELİ ÖZELLİKLERİ

Hemşire çağrı paneli, açık olduğu sürece saat ve ısı gösterir. Kapatılması durumunda kapanış tarih ve saat bilgisini raporlayarak sunucu bilgisayara kaydeder. Hemşire çağrı paneline yapılan çağrıların yanında, çağrı içerik LED’i yatak çağrılarında kırmızı, WC çağrılarında sarı, hemşire odada ise yeşil olarak ekranda gösterir. Çağrı paneli çağrı anında sesli ve ışıklı olarak uyarı yapar ve gerekli zamanlarda ses uyarısı açılıp kapatılır. Hemşire çağrı paneli ölçüleri  40 x 30 cm ebatlarında dır . DİSPLAY 4 DİGİT olup her hane 9999 kadar rakamı oda ve yatak olarak ayrı ayrı 5 çağrıyı aynı anda gösterir. İlk çağrıyı büyük diğer çağrıları sıralı olarak küçük gösterir. Acil çağrıları ise öncelikli olarak gösterir. Krom çelik malzemeden yapılmış olup 220 volt şehir şebekeyle çalışır. Donanımlarıyla RS 485 veya Ethernet protokolü ile haberleşir.

KABLOSUZ 5 SATIR HEMŞİRE ÇAĞRI PANELİ ÖZELLİKLERİ ;

Hemşire çağrı paneli 5 çağrı göstergeli 60 Adres kapasitelidir.  Açık olduğu sürece saat ve ısı gösterir. Kapatılması durumunda kapanış tarih ve saat bilgisi raporlayarak sunucu bilgisayara kaydeder. DİSPLAY 4 DİGİT olup her hane 9999 kadar rakamı oda ve yatak olarak ayrı ayrı 5 çağrıyı aynı anda gösterir. İlk çağrıyı büyük diğer çağrıları sıralı olarak küçük gösterir. Acil çağrıları öncelikli. Hemşire çağrı paneline yapılan çağrıların yanında, çağrı içerik LED’i yatak çağrılarında kırmızı, WC çağrılarında sarı, hemşire odada ise yeşil olarak ekranda gösterir. Çağrı paneli çağrı anında sesli ve ışıklı olarak uyarı yapar ve gerekli zamanlarda ses uyarısı açılıp kapatılır. Hemşire çağrı paneli ölçüleri 40 x 30 cm ebatlarındadır. 220 volt şehir şebekeyle çalışır Kablolu veya kablosuz üretilmektedir.

KABLOSUZ 1 SATIR HEMŞİRE ÇAĞRI PANELİ ÖZELLİKLERİ ;

 Hemşire çağrı paneli 1 satır olup 60 adres kapasitelidir. Çağrıları öncelik sırasına göre gösterir. 15 çağrıyı hafızasında sıralı tutar, silinen çağrı yerine bekleyen çağrıyı gösterir.  Küçük veya orta boy servislerde kullanılmaktadır. Çağrı anında sesli ve ışıklı olarak uyarı yapar ve gerekli zamanlarda ses uyarısı açılıp kapatılır. Hemşire çağrı paneli ölçüleri 25x15 cm ebatlarındadır. DİSPLAY 4 DİGİT olup 9999 kadar rakamı oda ve yatak olarak ayrı  ayrı gösterir.  Acil çağrıları öncelikli gösterir220 volt şehir şebekeyle çalışır Kablolu veya kablosuz üretilmektedir.

IP SİSTEMLER İÇİN ODA KONTROL PANELİ

Hemşire konsolu, odalardaki çağrı butonları ve kapı üstü lambalarla ile haberleşmesini sağlayan ekipmandır. 2x16 LCD ekrana sahiptir. Standart olarak 2 adet yatak, 1 adet WC çağrı ve kapı üstü lambasını desteklemektedir.  Mavi, pembe, beyaz kod, konsültasyon çağrıları başlatmaktadır. Standart olarak rutin oda kontrol özelliği bulunmaktadır. Oda kontrol ünitesi bünyesinde Mifare kart okuyucu barındırmaktadır. Okunan her kart yetki sorgusuna tabi tutulmaktadır. Sunucu bilgisayarla Ethernet ile haberleşmekte olup, oda içi ünitelerle RS 485 ile haberleşmektedir.

HEMŞİRE ÇAĞRI / İPTAL BUTONU

 Hemşire çağrı / iptal butonu, Hasta hemşireye ihtiyaç duyduğunda çağrı butonuna basar ve hemşire panelinde oda numarası belirler. Hemşire müdahale sonrası iptal butonu ile çağrıyı sonlandırır. Oda kontrol paneli ile olan iletişimini oda içi haberleşme ağı üzerinden gerçekleştirir. Çağrı durumu ile ünite hakkında bilgi vermek için çağrı LED’i bulur. El seti rj45 soket ile kolay montaj sağlar. ABS hammaddeden üretilmiştir.kablolu veya kablosuz olarak üretilmektedir.

 

WC-BANYO ÇAĞRI BUTONU

WC çağrı ünitesi hasta odalarında bulunan WC veya banyolarda kullanılmaktadır. Hasta wc veya banyoda  acil bir durumda ürünün altında bulunan ipi çekerek acil çağrı verir. Hemşire konsolunda WC acil çağrısı olarak görünür ve değerlendirilir. Üzerinde çağrı sonlandırma butonu ve çağrı başlatma ipi bulunur.üzerinde acil durumda ipi çekiniz yazar  Duvara sıva üstü veya Ankastre monte edilebilir. Özürlü WC leri ve sağlık ocaklarında lokal alarm lı olarak 85 desibel olarak  ürtilmektedir  ABS hammaddeden üretilmiştir.kablolu veya kablosuz olarak üretilmektedir.

 

HASTA EL SETİ

El ile tutulabilecek ergonomik yapıdadır. Hasta Yatak başı ünitesine bağımsız bir kablo ile  bağlanır. Görünümünde hemşireyi çağrıştıracak bir çağrı başlatma tuşu bulunmaktadır.  Sesli uyarının hasta yatak başı ünitesi tarafından verilmesi dışında çağrı başlatma ve hata bildirme işlemleri hasta yatak başı ünitesi ile aynıdır. Üzerindeki çağrı başlatma tuşu ve çağrı LED’i hasta yatak başı ünitesi üzerindekiler ile paralel çalışır.istenirse oda lambası ve okuma lambası açılıp kapatılır duvar askı aparatlıdır.

 

KAPI ÜSTÜ UYARI LAMBASI

 Kapı üstü uyarı lambası hasta odalarının kapısına takılmaktadır. Çağrı yapıldığında lamba kırmızı yanmaktadır. Hemşire çağrısını takiben hemşirenin oda kontrol ünitesine yetkili girişi ile veya hasta yatak başı ünitesi üzerindeki çağrı sonlandırma butonuna bastığında ışık yeşile döner ışık belirlenen süreyle yeşil olarak yanmaktadır. Mavi kod çağrılarında mavi olarak yanar. WC-Banyo çağrılarında sarı olarak yanmaktadır. . ABS hammaddeden üretilmiştir.kablolu veya kablosuz olarak üretilmektedir.

 

 

KABLOSUZ SİSTEMLER İCİN  SİNYAL AKTARICI CİHAZI

Ket (Kısa Mesafe Telsiz) )  433-434 MHZ arası çalışma sağlar Aktarıcılardan yapılan mesaj yayını uluslararası standart iletişim protokolü olan POCSAG Standardındadır. Herhangi bir veri kablolaması yapısına ihtiyaç duymadan birbirleri ile haberleşir. Enerji beslemesi 220 V AC  veya 12-24 V DC Ünite PAGER çağrı cihazlarına gönderilmesi gereken mesajları Ethernet üzerinden acil kod sunucusundan alır ve kablosuz olarak PAGER çağrı cihazlarına gönderir.  Her Aktarıcı ünitenin tekil Mac Kimliği vardır. Ünite Acil Kod Sunucusu ile bu kimliği kullanarak haberleşir.

 

PAGER ÇAĞRI CİHAZI

Ket (kısa mesafe telsiz)  433-434 MHZ arası çalışma sağlar. Tüm menüleri Türkçe POCSAG standardı ile haberleşir ve 8 (sekiz ) satır göstergesi bulunur. Acil uyarıları mesajlarının zamanlarını kaydeder. Cepte taşınabilecek kadar küçüktür, ağırlığı 35 gramdır. Düşük pil uyarısı verir. Sesli ve titreşimli uyarıda bulunur. Tek kalem pil ile çalışır. Takılıp çıkarılabilen taşıma aparatı vardır. Kapsama alanı dışına çıktığında cihaz uyarı verir.

 

 

ETHERNET Lİ KABLOSUZ SİSTEMLER İCİN  ALICI ÖZELLİKLERİ  ;

Hemşire çağrı butonu alıcısı (kısa mesafe erişimli telsiz) yönetmeliğinde tanımlanan SBT (sanayi bilimsel tıbbi) bandında çalışır. Ket yönetmeliğinde tanımlandığı gibi 10MW (MİLİWATT)E.R.P. (elektif yayılım güçtedir. Alıcı ünite Ethernet protokolü kullanılarak çağrı buton bilgilerini sunucu bilgisayara iletir. Alıcı ünite 220v şehir şebeke elektriği.

 

HASTANE ÇAĞRI SANTRAL SUNUCU

Santral sunucusu, hemşire çağrı, mavi, pembe, beyaz kod ve konsültasyon doktor çağrı başlatır ve sonlandırıp raporları kayıt eder. Kurumun tüm telefon dan  (11 11)( 22 22) (33 33 ) ulusal renkli kod mavi, pembe, beyaz kod, başlatılıp sonlandırır. Tüm çağrılar tek bir tipleri, bölgeleri, adresleri, çağrı başlangıç ve sonlanma zamanları, müdahale süreleri,  tarih saat bilgilerini 10 yıl süre kayıt tutar. Branşlara göre acil servis konsültasyon süreleri çağrı ile ilgili çıktı alınabilir “olay sonrası bildirim formu oluşturulur.  Sistemde kayıtlı olan tüm PAGER çağrı cihazlarına kurumun tüm bilgisayarları üzerinden yetkili kişiler tarafından metin mesajları gönderir. Web yazılım özelliği ile Net Work üzerinden erişim sağlar.

 

 

 

 

 

 
   
  iletişim
   
 
Adres : Kale Mah. Şafak Sok.Kılıchan İşhanı.No:23 Kat :2 Daire :7 İlkadım / SAMSUN
Tel : (0362) 431 77 39
Fax : (0362) 431 77 47
E-Posta : erentelekom55@gmail.com
   
  © 2013 erentelekom.com.tr tüm hakkı saklıdır...